Rodzaje komputerów stacjonarnych

Komputer stacjonarny kojarzy nam się głównie z tradycyjnym desktopem. W ostatnim czasie wzrosło jednak zapotrzebowanie na miniaturyzację urządzeń różnego typu. Chcąc jak najbardziej być na czasie, producenci wprowadzili na rynku inne, lepsze i praktyczniejsze rozwiązania dotyczące właśnie komputerów stacjonarnych. Oprócz desktopów wyróżniamy:

 

  • nettopy- jest to miniaturowy komputer stacjonarny mający za zadanie głównie umożliwiać każdemu użytkownikowi sprawne przeglądanie stron internetowych czy np. praca biurowa. Nettop w porównaniu z tradycyjnym komputerem stacjonarnym zużywa stanowczo mniej prądu.

 

  • barebone-jest to komputer doskonale nadający się do wykorzystania jako centrum multimedialne w salonie. Charakteryzuje się zmniejszonymi rozmiarami, ciekawą stylistyką, dobrą wydajnością a przede wszystkim może służyć jako doskonały odtwarzacz DVD i audio.

 

  • all-in-one – idealnie sprawdzają się jako komputery do serfowania w internecie, oglądania filmów czy też prac biurowych. Podobnie jak nettop są ciche, pobierają mało energii i zajmują niewiele miejsca. Duża część nowych modeli tych komputerów wyposażona jest w ekran dotykowy i system Windows 8. 

laptop

Post Author: jg

Dodaj komentarz