Jak wybrać dobrego fotografa na wesele?

Organizacja ślubu i wesela to nie tylko wynajem sali czy zakup sukni i obrączek. Jeśli chcemy mieć z tego dnia cieszące oko pamiątki w postaci dobrze wykonanych zdjęć, niezbędny będzie profesjonalny fotograf weselny taki jak http://jedrakphoto.com/.

Czym zatem powinien się on charakteryzować?

Obejrzyj portfolio

Poszukiwania odpowiedniej osoby do wykonania zdjęć warto zacząć od popytania znajomych, którzy ten ważny dzień mają już za sobą. Być może wynajęty przez nich fotograf ślubny będzie idealnym kandydatem również dla nas? Jeśli nie, dobrym rozwiązaniem jest internet. Przeglądając strony osób oferujących tego typu usługi fotografowania wpisując w przeglądarkę hasła takie jak „fotograf ślubny Wieliczka”. Przede wszystkim trzeba zwrócić dużą uwagę na zamieszczoną tam galerię zdjęć. Sposób ich wykonania, oryginalność, estetyka, kadrowanie, umiejętność wychwycenia interesujących momentów, kreatywność i nieszablonowość – to cechy dobrego fotografa ślubnego.

Zwróć uwagę na sumienność i osobowość

Kolejną kwestią jest profesjonalne podejście do zawodu. Fotograf na wesele to ktoś, kto musi wyróżniać się punktualnością, dokładnością, dobrą organizacją pracy i sumiennym wykonywaniem swojego zadania. Jeśli podczas rozmów czy spotkań zauważymy, że mamy do czynienia z osobą chaotyczną, roztrzepaną, zapominającą o umówionych terminach – lepiej pomyśleć o zmianie fotografa. Również permanentne nieodbierania telefonów, nieodpisywanie na wiadomości i utrudniony kontakt powinny dać nam do myślenia.
Bez wątpienia dobry fotograf weselny to ktoś, kto z łatwością potrafi nawiązywać relacje międzyludzkie, współpracować z parą nowożeńców i dostosować się do różnego typu gości. Introwertyk, który nie wykazuje chęci dialogu z klientami, słuchania ich sugestii i indywidualnych próśb czy odpowiadania na wątpliwości, może nie być idealnym kandydatem do tego zawodu.

Zapytaj o sprzęt

Bardzo ważną sprawą, o której nie można zapomnieć, jest wyposażenie. Fotograf weselny jest osobą, od kogo oczekujemy profesjonalnych zdjęć, taki też powinien być sprzęt, którym zostaną one wykonane. Warto zapytać wcześniej, jakimi narzędziami pracy dysponuje fotograf ślubny.
Pary, które biorą ślub kościelny powinny także pamiętać, że robienie zdjęć w tym miejscu wymaga specjalnego pozwolenia. Profesjonalny fotograf ślubny z pewnością je posiada, jednak dobrze ustalić tę kwestię, by uniknąć późniejszych problemów.

Post Author: jg

Dodaj komentarz