Kiedy warto skorzystać z usług geodety?

usługi geodezyjne

Geodeta, nazywany również mierniczym, jest specjalistą, który odpowiada za pomiary nieruchomości gruntowych oraz sporządza mapy i plany geodezyjne. Geodeci są ściśle związani z branżą budowlaną.

Kiedy skorzystać z usług geodety?

Można wyróżnić usługi geodezyjne, z których należy skorzystać, bowiem wymaga tego polskie prawo oraz usługi, z których warto skorzystać dla własnego bezpieczeństwa.

Do drugiej grupy można zaliczyć sytuację zakupu działki. Zdrowy rozsądek nakazuje wykonanie wznowienia znaków granicznych tejże działki. Wynikiem takiego działania będzie określenie jej ścisłych i jasnych granic. Usługi geodezyjne są również przydatne, jeżeli planowane jest postawienie ogrodzenia. Precyzyjny pomiar pozwala potwierdzić prawidłowość przebiegu granic działki i zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy w razie nieprawidłowego postawienia ogrodzenia.

Geodeta a budowa domu

Konieczność skorzystania z usług geodety występuje najczęściej przy budowie domu i to na wielu etapach prac. Początkowo następuje opracowanie mapy do celów projektowych. Na tej podstawie architekt dokonuje adaptacji projektu. Kolejna część pracy geodety jest niezbędna po wydaniu pozwolenia na budowę i polega na wytyczeniu granic budynku. Po zakończeniu budowy konieczne jest wykonanie przez geodetę mapy powykonawczej, bez której niemożliwy jest odbiór techniczny budynku.

Gdzie znaleźć profesjonalnego geodetę?

Niemal w każdym większym mieście można znaleźć firmy oferujące usługi geodezyjne, Sucha Beskidzka nie stanowi wyjątku. Lecz warto pamiętać aby kierować się do profesjonalnych geodetów, którzy znają się na swojej pracy. Geodeta Sucha Beskidzka jest właśnie takim geodetą dlatego jego usługi są tak popularne w Suchej Beskidzkiej.

 

Post Author: jg

Dodaj komentarz