Pozycjonowanie stron www – na czym polega?

O pozycjonowaniu stron www słyszy się ostatnio bardzo dużo. Jednak tak naprawdę niewiele osób wie, na czym ono polega i dlaczego wszyscy przywiązują do tego taką wagę. Sprawdźmy, czym jest pozycjonowanie i dlaczego jest ono potrzebne w internetowym biznesie.

Pozycjonowanie stron www — wymysł, czy konieczność?

Przeniesienie swojej działalności na grunt internetowy nie kończy się na stworzeniu strony. Prawdę mówiąc, jest to dopiero początek długiej drogi, która prowadzi do zwiększenia liczby odsłon, a także również przynoszenia z niej realnych zysków.

W pierwszym etapie, zakładając stronę internetową, możemy przenieść się do niej, tylko wpisując odpowiedni adres. Z dużą trudnością przyjdzie nam odnalezienie jej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki. Internauci, którzy poszukują usługi, czy produktu rzadko wpisują pełen adres strony w przeglądarce. Bardzo często go po prostu nie znają. Dlatego niezwykle ważne jest, aby nasza strona pojawiała się w wynikach nie tylko po swojej nazwie, ale również po hasłach, które będą spójne z treściami, czy też usługami, jakie na niej znajdą użytkownicy internetu.

Na czym polega pozycjonowanie?

Firmy pozycjonerskie, celem podwyższenia naszej witryny w wynikach wyszukiwania, będą stosować działania SEO (optymalizację wyników wyszukiwania), a także PPC (płatna reklama). Zarówno jedno, jak i drugie jest bardzo ważne do uzyskania najbardziej zadowalających efektów.

PPC będzie pozytywnie wpływać na wizerunek i widoczność marki, a w przypadku SEO specjaliści postarają się o zwiększenie szans linku na zainteresowanie ze strony użytkowników internetu. To ono będzie miało również realny wpływ na pozycję witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Podczas nieodpowiedzialnego pozycjonowania przez niektóre firmy istnieje ryzyko, że pozycjonowana strona otrzyma karę od Google, w takim przypadku usuwanie kary od Google jest priorytetem firmy pozycjonerskiej, dopiero po usunięciu kary od Google firma może kontynuować pozycjonowanie strony www.

 

Post Author: jg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *